2024. 12. 13., péntek
3 perc
Videó

A segítség lényege mindig az, hogy a másik fél szeretne valamit megvalósítani, és te ebben támogatod. Ha azonban az illető nem végzi el azt, ami az ő feladata lenne, ellenben érzelmileg próbál téged befolyásolni, hogy tedd meg helyette, akkor ott már a kihasználás mocsarában lépkedsz.

Hogyan tudod eldönteni, hogy mikor léped át ezt a határt? Figyelj arra, hogy mi motiválja a másik felet: valóban segítségre szorul, vagy inkább csak arra vágyik, hogy más cselekedjen helyette? 

Ne félj felszólalni, ha úgy érzed, hogy kihasználnak! Nem a te dolgod megoldani mindenki problémáit, és nem kell mindig mások elvárásainak megfelelned! 

Tudom, bátorság kell ahhoz, hogy kiállj magadért, hiszen az érzelmek Ragnarökje erősen húzna a mélybe! 

JEGYEZD MEG!
Nem a te cirkuszod, nem a te majmaid!
 
Válassz egyéni vagy csoportos coaching területet és lépj előre! 


 

Barátikör
Videó

Barátikör

2024. 12. 09.Videó
A barátság sokszor természetesnek tűnik. Azonban a sok, olykor felszínes, sallangos nevetés és trécselés mellett, vajon igazán odafigyelünk egymásra? Mikor kérdezted meg utoljára, hogy a barátodnak mi a legnagyobb fejfájása?
Megnézem
Halogatás
Videó

Halogatás

2024. 12. 04.Videó
Minden halogatott döntés, elodázott feladat apró akadályként tornyosul eléd, és lassan megfojtja a lehetőségeidet. Minél tovább vársz, annál nehezebb lesz megtenni az első lépést – és annál távolabb kerülsz a célodtól.
Megnézem
Ki a normális?

Ki a normális?

2024. 12. 02.
Ki a normális? Bagdy Emőkét idézve, “akit nem ismersz közelebbről”. Gyakran hangsúlyozom: ne hasonlítsd magad másokhoz, mert mindenki saját utat jár be, eltérő kiindulóponttal, erőforrásokkal és célokkal.
Tovább olvasom
Segítség, de hogyan?
Videó

Segítség, de hogyan?

2024. 04. 27.Videó
Kerültél már olyan szituációba, hogy a segítségedet kérték, azonban a pártfogást követően úgy érezted, hogy a segítségkérő számára nem is volt igazán fontos a megoldás? Kvázi más felelősségét teljesen magadra vetted. Kellemetlen érzés igaz?
Megnézem
Miért magyarázkodsz? Talán fizetnek érte?
Videó

Miért magyarázkodsz? Talán fizetnek érte?

2024. 03. 23.Videó
A véleményed értékes, és nem kell bocsánatot kérned miatta. A magyarázkodás gyengíti a hitelességed, és aláássa az önbizalmad. Bízz magadban, és állj ki a véleményed mellett! A magyarázkodás helyett fogalmazz magabiztosan, és mutasd meg a világnak, hogy büszke vagy arra, amit gondolsz.
Megnézem
A változás nem kényelmes – hanem felszabadító.
Videó

A változás nem kényelmes – hanem felszabadító.

2025. 06. 04.Videó
„Lépj ki a komfortzónádból!” – mondják gyakran. De hova a francba? Oda, ahol végre nem ismétled a múltad. Ahol nem a megszokás vezeti az életedet, hanem a tudatos döntés. Ahol nem a jól megszokott biztonságban ragadsz benne, hanem mozgásban vagy – még akkor is, ha remegve is teszed meg a lépéseket.
Megnézem
Légy komfortos a nem komfortos dolgokban
Videó

Légy komfortos a nem komfortos dolgokban

2024. 09. 07.Videó
Fáj? Legszívesebben ordítanál, de úgy érzed nem lehet? Hagyd, had járjon át ez az érzés.
Megnézem
Bátorság közkívánatra
Videó

Bátorság közkívánatra

2024. 10. 14.Videó
A félelmeddel dolgod van. Mi a legjobb válasz a gyomorgörcsös szituációra? A bátorság, ami cselekvésben manifesztálódik. Figyeld meg a saját reakcióidat. Jön már a nyugtalanító érzés? Na most szívd fel magad és tessék!
Megnézem
Csak bátran
Videó

Csak bátran

2024. 06. 08.Videó
A bátorság nem azt jelenti, hogy nincsenek félelmeink. Éppen ellenkezőleg! A bátorság az, amikor a félelmeink ellenére is cselekszünk.
Megnézem
Baj ha félek? NEM!
Videó

Baj ha félek? NEM!

2023. 11. 29.Videó
Baj ha félek? NEM! A félelem egy túlélési képességünk, amit az ember önvédelem céljából fejlesztett ki. Egyfajta riasztóberendezésnek képzeld el, ami szomatikus tüneteken keresztül is képes közölni az üzenetét (pl: verejtékezés, kiszáradt ajak, gyomorgörcs, beszűkült látótér). 
Megnézem